Translate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Informacje o MTO

Znaleziono ptaka

DZIKA KLINIKA

Tu dzwoń gdy znajdziesz ptaka:

Fundacja Dzika Klinika

Centrum pomocy dla dzikich zwierząt

tel. 790-369-936

mail: biuro@dzikaklinika.com

www.dzikaklinika.com

Poczta

O Małopolskim Towarzystwie Ornitologicznym

PDF Drukuj Email

     Towarzystwo powstało w grudniu 1982 roku, początkowo jako Klubu Ornitologów Małopolski, a od 1992 roku już pod obecną nazwą jako formalnie zarejestrowane stowarzyszenie. Obszar, na którym MTO prowadzi badania obejmuje Wyżynę Małopolską, Podkarpacie i Karpaty, co łącznie stanowi 1/5 powierzchni naszego kraju - około 60 000 km2. Skupiamy osoby zainteresowane ptakami z terenów województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i wschodniej części województwa śląskiego.

   Celem działalności towarzystwa jest rozwój zainteresowań przyrodniczych w społeczeństwie, szczególnie natomiast skupiamy się na ptakach. Towarzystwo zajmuje się badaniem ich rozmieszczenia, biologii i aktualnych trendów liczebności. Prężnie prowadzi działania na polu ochrony ptaków oraz środowisk, w których bytują. Prowadzi także szeroko rozumianą edukację ekologiczną.

    Towarzystwo angażuje się w ochronę cennych przyrodniczo siedlisk przede wszystkim na terenie miasta Krakowa i okolic. Zrzeszamy ornitologów amatorów i osoby zawodowo zajmujące się ptakami, a także wszystkich sympatyków i miłośników tej grupy zwierząt. Naszym głównym celem jest obserwowanie ptaków, zbieranie informacji o ich rozmieszczeniu i liczebności oraz aktywny udział w ich ochronie.

    Staramy się także, by wiedza o ptakach docierała do całego społeczeństwa poprzez prasę, radio i telewizję. Zachęcamy wszystkich do obserwowania przyrody jako sposobu na spędzenie wolnego czasu. Jeżeli nawet nie znasz się dobrze na ptakach, a chciałbyś aktywnie włączyć się w prace naszego Towarzystwa lub wspomóc nas finansowo zgłoś się do nas, a na pewno znajdziesz coś dla siebie i wiele się nauczysz. Wiek nie odgrywa roli, liczy się zapał i wytrwałość. Okazją do spotkań członków Towarzystwa są zjazdy, które odbywają się jeden raz w roku w listopadzie. Prezentujemy na nich ciekawe referaty przedstawiające aktualne problemy ornitologii.

Gorąco zachęcamy do zapisania się do naszego Towarzystwa.

 
 
free pokereverest poker revie