Translate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Informacje o MTO

Galeria

Znaleziono ptaka

DZIKA KLINIKA

Tu dzwoń gdy znajdziesz ptaka:

Fundacja Dzika Klinika

Centrum pomocy dla dzikich zwierząt

tel. 790-369-936

mail: biuro@dzikaklinika.com

www.dzikaklinika.com

Logo APRP

Szukaj w portalu

Statystyki

presented by camp26

Statystyki www

Poczta

Akcja Bocian

PDF Drukuj Email

Akcja ta polega na przeprowadzeniu kontroli gniazd bociana białego oraz zanotowaniu danych o gnieździe oraz wynikach lęgów.

Notujemy informacje dotyczące lokalizacji gniazda, jego umiejscowienia oraz sukcesu lęgowego. Celem akcji jest stały monitoring lęgów bociana. Chcemy uzyskać co roku informację o efektywności lęgów bociana białego. Przydatne będą wyniki kontroli nawet pojedynczego gniazda. Dlatego zachęcamy każdego do podjęcia tego trudu.

Przygotowano specjalne karty gniazdowe. Skraca to czas potrzebny na zapisanie wyników kontroli. Aby wypełnić kartę niezbędne jest rozmowa z gospodarzami, na których posesji znajduje się gniazdo, bądź z osobami z sąsiedztwa. Mieszkańcy darzą bociany dużą sympatią, wiec z pewnością udzielą informacji. Przygotowano instrukcję opisującą sposób wypełnienia karty oraz zbierania innych informacji przydatnych w ochronie bociana białego. Szczególnie ważne jest by osoby, które podjęły kontrole w latach poprzednich, kontynuowały je w latach następnych, gdyż pozwala to na porównanie wyników lęgów.

Prosimy też o przysyłanie informacji o gniazdach bocianich, które z różnych powodów mogą zostać zniszczone lub uszkodzone. Na przykład gniazda umieszczone na słupach niskiego napięcia, które wymagają przełożenia na podstawę izolującą je od drutów.


Karta gniazda bociana

Karta żerowiska bocianów

Wykaz skontrolowanych miejscowości

 
 
free pokereverest poker revie