Zapraszamy na spacer po miejskim odcinku Wisły w Krakowie

Łabędź krzykliwy (fot. J. Wyka)Małopolskie Towarzystwo Ornitologiczne serdecznie zaprasza na kolejną zimową wycieczkę. W nadchodzącą sobotę 27 stycznia wędrować będziemy miejskim odcinkiem rzeki Wisły w Krakowie.

Wycieczka rozpocznie się o godzinie 9:30 i potrwa około 3 godzin. Prowadzić ją będzie pan Bogusław Czerwiński. Trasa prowadzić będzie od Mostu Dębnickiego, do stopnia wodnego Dąbie. Uczestnicy będą spacerować chodnikiem, wzdłuż rzeki – spacer jest więc dostosowany do tego, by mogły w nim uczestniczyć całe rodziny, również dzieci w wózkach. Oby tylko aura dopisała!

Podczas zimy na miejskim odcinku Wisły w Krakowie pojawia się spora grupa ptaków. Miejsce pod Wawelem jest regularnym zimowiskiem dla licznej grupy łabędzi niemych, które kilka razy w ciągu zimy są tutaj obrączkowane. Oprócz pospolitych ptaków jak krzyżówka, łyska czy mewa śmieszka, nad Wisłą można spotkać też o wiele rzadsze gatunki.

Do niecodziennie spotykanych gatunków, które w okresie zimowym pojawiały się na miejskim odcinku Wisły w Krakowie, należą m.in. łabędź krzykliwy (na zdjęciu), bielaczek, mewa siodłata, sterniczka czy markaczka. Lista jest bardzo długa i nie sposób wymienić tu wszystkich gatunków.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wycieczce!

Jakub Wyka

Bookmark the permalink.

Comments are closed.