Przedszkolaki pomagają!

Jak podnosić świadomość ekologiczną i kształtować odpowiednie postawy wobec przyrody wśród najmłodszych? Oto jeden z przykładów! Efektem współpracy z Małopolskim Towarzystwem Ornitologicznym w jednym z krakowskich przedszkoli została przeprowadzona zbiórka pokarmu dla zimujących ptaków.

Zbiórka karmy dla ptaków zimujących została zainicjowana przez panią Kingę Kopeć – nauczycielkę z przedszkola „The Little Steps” przy ul. Polonijnej 9 w Krakowie i jest kontynuacją współpracy z Małopolskim Towarzystwem Ornitologicznym. Pierwszą wspólną inicjatywą były jesienne warsztaty ornitologiczne przeprowadzone przez Joannę Kajzer-Bonk. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem przedszkolaków i rodziców, co widać na załączonym zdjęciu.

Wśród zebranego pokarmu znalazły się m.in. słonecznik, kukurydza i płatki zbóż. Karma została przekazana na Akcję Karmnik – pożywią się nią ptaki zimujące w lasku obok kampusu uniwersyteckiego Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Gronostajowej.

W imieniu całej krakowskiej ptasiej czeredy i miłośników ptaków serdecznie dziękujemy za przekazany pokarm i okazane serce nauczycielom, rodzicom i dzieciom z Przedszkola Samorządowego „The Little Steps” przy ul. Polonijnej 9 w Krakowie!

JW/JKB

Bookmark the permalink.

Comments are closed.