Zapraszamy na wiosenny zjazd MTO

Podróżniczek (Luscinia svecica) fot. J. WykaMałopolskie Towarzystwo Ornitologiczne serdecznie zaprasza do uczestnictwie w wiosennym zjeździe ornitologów, który odbędzie się w weekend 16-18 marca w Gruszowie koło Dobczyc. Będzie to pierwszy w historii wiosenny zjazd MTO. 

Wypełnij formularz i zgłoś swój udział – kliknij!

„Będzie to zjazd roboczy, na którym chcemy przedstawić szereg referatów metodycznych, jak również zorganizować wyjścia w teren. Zachęcamy do udziału osoby wykonujące obserwacje terenowe, a  także te, które dotychczas jeszcze nie wprowadzały swoich obserwacji do Bazy obserwacji MTO. Będzie okazją by nauczyć się jak wprowadzać obserwacje do Bazy” – zapowiada zjazd Kazimierz Walasz, prezes MTO.

Wśród wykładowców, oprócz dobrze znanych „ludzi MTO”, znalazł się m.in. przedstawiciel Komisji Faunistycznej – Jan Lontkowski, który opowie o rozpoznawaniu w terenie rzadkich gatunków ptaków. Będą też wykłady o prawidłowym prowadzeniu inwentaryzacji sów, czy wykrywaniu chruścieli.

Wiosenny zjazd MTO odbędzie się w dniach 16-18 marca 2018 r. w Gruszowie koło Dobczyc (woj. małopolskie). Uczestnicy gościć będzie gospodarstwo agroturystyczne „Pod Gruszą”. Aby wziąć udział w zjeździe należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny online (kliknij!) i dokonać wpłaty za noclegi i posiłki. Warto się pospieszyć, bo ilość miejsc noclegowych jest ograniczona, a o rezerwacji decydować będzie kolejność zgłoszeń. Ostateczny termin zgłoszeń mija 5 marca. W przypadku wyczerpania się wolnych miejsc noclegowych, będzie oczywiście możliwość wzięcia udziału jedynie w warsztatach.

Serdecznie zapraszamy!

Załączniki:

Jakub Wyka

Bookmark the permalink.