Ptaki dolin rzecznych Małopolski – nowy projekt MTO

Rzeka Wisła. Fot. Tomasz Wilk (http://www.patrzacwilkiem.pl)

Rzeka Wisła. Fot. Tomasz Wilk (http://www.patrzacwilkiem.pl)

Żeby dobrze żyło się człowiekowi, potrzebna jest mu natura. Żeby naturalne miejsca zachować, potrzebna jest wiedza o nich. Jednym z najbardziej zagrożonych ekosystemów są obecnie doliny rzeczne. Możliwość efektywnej ochrony jest ograniczana przez niedostateczne rozpoznanie ich walorów przyrodniczych. Grupą wskaźnikową naturalnych ekosystemów rzecznych są niektóre gatunki ptaków – ich obecność może być argumentem pozwalającym na ochronę rzek. Celem zbiórki organizowanej przez Małopolskie Towarzystwo Ornitologiczne jest pozyskanie funduszy na rozpoznanie populacji ptaków zasiedlających doliny rzeczne Małopolski i przygotowanie dokumentacji wspierającej objęcie ochroną ich najcenniejszych fragmentów.

Ptaki dolin rzecznych Małopolski – wesprzyj zbiórkę! 

Zbiórka funduszy na realizację projektu inwentaryzacji awifauny i ochrony dolin rzecznych Małopolski trwa!  Jest to społeczny projekt, w którym zebrane pieniądze przeznaczymy w całości na pokrycie kosztów dojazdu, spływy mało poznanymi przyrodniczo odcinkami Dunajca (Czchów – ujście do Wisły), Wisłą (Ujście Dunajca – Połaniec – Zawichos) i Sanem (Ujście Wisłoka – ujście do Wisły), a także na nagrody dla Wspierających.

Zachęcamy do poczytania o tym dlaczego doliny rzeczne warto chronić:

Poławiacze pereł: badania w dolinach rzecznych

Nagrodą za wsparcie są m.in. warsztaty fotograficzne z Tomaszem Wilkiem – zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu National Geographic w kategorii Przyroda, spacer przyrodniczy z Kazimierzem Walaszem – prezesem Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego lub warsztaty przyrodnicze w przedszkolu/szkole Twojego dziecka, a także breloczki, kubki i koszulki – w głosowaniu sam możesz zdecydować jaki gatunek ptaka wodnego znajdzie się na nagrodach.

Ptaki dolin rzecznych Małopolski – wesprzyj zbiórkę! 

JW, JKB

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × dwa =