Małe Zbiorniki – kontynuacja

Sieweczki rzeczne (Charadrius dubius) fot. Jakub WykaW zeszłym roku MTO uruchomiło program inwentaryzacji ptaków na Małych Zbiornikach. Odzew był zacny! – 59 osób skontrolowało łącznie ponad 100 obiektów! Dziękujemy Wam bardzo za zaangażowanie.

Wstępnie przeanalizowane wyniki pokazują duża wartość tego materiału – odkryliśmy na małych zbiornikach lęgi takich perełek jak rybitwa czarna, rybitwa białoczelna, zielonka, czy kropiatka, ale co ważniejsze – zebraliśmy solidne dane dla szerokiego zespołu ptaków wodnych w skali całego regionu dla tego rzadko inwentaryzowanego siedliska. O tym dlaczego Małe Zbiorniki są tak ważne, a także jak zamierzamy wykorzystać zebrane dane, przypominamy w załączniku.

100 zbiorników dla którychś zebraliśmy już dane to dużo, ale chcielibyśmy osiągnąć założony cel – 200 obiektów. Dlatego w tym roku kontynuujemy Projekt Małe Zbiorniki. Metodyka prac terenowych jest bardzo prosta – każdy może wybrać „swój” zbiornik do kontroli i dołożyć swoją cegiełkę.

W załączniku są wszystkie szczegóły.

Serdecznie zachęcamy do udziału – wybierz „swój” zbiornik i prześlij deklaracje jego kontroli do 5 maja, na adres tomaszwilk3@gmail.com.

 Jeśli chciałbyś o coś dopytać, proszę o kontakt.

Pozdrawiam,
Tomek Wilk

Bookmark the permalink.

Comments are closed.