Zapraszamy na 52. Zjazd Ornitologów Polski Południowo-Wschodniej

W związku z trwającą od ponad roku sytuacją epidemiologiczną nie jest możliwe zorganizowanie Zjazdu Ornitologów Polski Południowo-Wschodniej w tradycyjnej formie. Wychodząc jednak na przeciw oczekiwaniom wszystkich miłośników ptaków, Małopolskie Towarzystwo Ornitologiczne zaprasza na wydarzenie w formie on-line. Spotkanie ornitologów odbędzie się w trzy kolejne czwartki kwietnia tj. 8, 15 i 22 kwietnia.

W programie Zjazdu znalazły się m.in. podsumowania prac terenowych nad tworzonym atlasem ptaków, prezentacja dotycząca rzadkich ptaków spotykanych w regionie, dyskusja nad najnowszą czerwoną listą ptaków, czy wykłady dotyczące rozpoznawania rodzimej awifauny, a także wspomnienia z przyrodniczych wycieczek. Zapraszamy do zapoznania się z programem i licznego uczestnictwa w spotkaniu.

Zjazd będzie odbywał się z pomocą aplikacji internetowej Microsoft Teams w trzy kolejne czwartki w godzinach 18:00-20:00. Wszystkich zainteresowanych prosimy o połączenie się na około 15 min. przed rozpoczęciem spotkania. Połączenie dokonujemy w przeglądarce Edge lub Chrome poprzez wklejenie poniższego adresu:

https://tiny.pl/r2xt7

Po uruchomieniu powyższego adresu pojawią się trzy opcje:

  • Wybieramy „Kontynuuj w tej przeglądarce”, co pozwala od razu połączyć się ze zjazdem, nie jest konieczne rejestrowanie się w aplikacji Teams.
  • Wybranie pierwszej opcji „Pobierz aplikację systemu Windows” przekieruje nas do rejestrowania się w aplikacji Teams i po zarejestrowaniu się w aplikacji Teams, należy ponownie wpisać adres:  https://tiny.pl/r2xt7
  • Wybranie trzeciej opcji „Otwórz aplikację Teams” jest możliwe jedynie gdy ktoś jest już zarejestrowany w aplikacji Teams i od razu prowadzi do połączenia.

Uczestnicy zjazdu będą mieli możliwość dyskusji, zadawania pytań.

Przypominamy o zasadach:

  1. Jeśli chcemy zabrać głos klikamy na ikonkę „łapki” – wtedy kierujący dyskusją widzi, że dana osoba chce zabrać głos.
  2. Ikonkę mikrofonu na swoim komputerze klikamy wyłącznie, gdy chcemy zabrać głos, standardowo ikonka ta powinna być przekreślona.
  3. Telefony komórkowe przestawiamy na wyciszenie lub wibrację
  4. Jeśli zabieramy głos starajmy się sprawić, by nie było słychać innych domowników, szczekających psów, głośnej muzyki lub działającego telewizora, radia, odkurzacza czy innych urządzeń.

MTO

Bookmark the permalink.

One Comment

  1. Pingback: Program 52. Zjazdu MTO – Małopolskie Towarzystwo Ornitologiczne

Comments are closed