Współpraca z PGE Dystrybucja zawiązana!

Bocian biały (Ciconia ciconia). Fot. J. Wyka

31 maja obchodzimy Dzień Bociana Białego. Tegoroczne święto bocianów przynosi nam fantastyczne informacje o nawiązaniu współpracy z PGE Dystrybucja, w ramach której zostaną zaobrączkowane bociany białe w województwach świętokrzyskim i podkarpackim!

Wspólnie z PGE Dystrybucja planujemy zaobrączkować około 700 piskląt. Będzie to rozszerzenie trwającego projektu Ochrony bociana białego na terenie Polski południowej, który koordynuje MTO. Do tej pory, obrączkowaliśmy bociany w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim. Rozszerzenie działań na województwa świętokrzyskie i podkarpackie przyczyni się do lepszej ochrony bocianów na południu Polski.

Z okazji Święta Bociana Białego życzymy wszystkim sympatykom boćków samych radosnych chwil podczas obserwacji tych pięknych ptaków, energetykom życzymy jak najmniej sytuacji konfliktowych z bocianami, obrączkarzom ciekawych informacji powrotnych, zaś samym bocianom ciepłych i słonecznych dni oraz obfitości pokarmu, co przełoży się na większy sukces rozdrodczy!

JW

 

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 5 =