Zapraszamy na wycieczkę do Łączan

Małopolskie Towarzystwo Ornitologiczne serdecznie zaprasza na najbliższą wycieczkę. W sobotę 13 stycznia odwiedzimy Łączany, gdzie poszukamy ptaków w otoczeniu rzeki Wisły. 

Położone w powicie wadowickim Łączany są ważnym siedliskiem zimowej awifauny Małopolski. Podczas gdy okoliczne stawy rybne zamarzają, w pobliżu zapory na rzece Wiśle woda nadal płynie, co sprawia, że w Łączanach koncentrują się spore ilości ptaków. Można zobaczyć tutaj m.in. łąbędzie krzykliwe, bielaczki (na zdjęciu), liczne stada kaczek oraz naszego największego ptaka szponiastego – bielika.

Dotychczasowe wyniki obserwacji wprowadzanych do Atlasu wskazują na występowanie zimą w Łączanach ponad 90 gatunków ptaków. Ile i jakie uda się spotkać tym razem?

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę już w najbliższą sobotę, 13 stycznia. Spacer poprowadzi Krzysztof Czajowski (telefon 607-587-207). Na miejsce wycieczki, start w pobliżu zapory w Łączanach, można udać się z przystanku autobusowego Salwator (Kraków, przystanek linii 109 i 409) busem firmy MAL-BUS (w kierunku Spytkowice) o godz. 6:30.

JW

Bookmark the permalink.

Comments are closed.