Koalicja Ratujmy Rzeki nagrodzona!

Kilka dni temu Koalicja Ratujmy Rzeki otrzymała zaszczytną nagrodę EuroNatur Award 2023 po części za reakcję na katastrofę ekologiczną na Odrze w lipcu 2022 r. oraz w związku z podejmowanymi działaniami i staraniami przeciwko planowanemu pogłębianiu i regulowaniu Odry, która ma zostać przekształcona w drogę wodną E40 oraz sprzeciwianiu się budowie stopnia wodnego Siarzewo. Nagroda ta nie stanowi jedynie uznania dla poszczególnych działań koalicji. Ma ona szczególnie podkreślić chęć współpracy i połączenia sił na rzecz zwiększenia wpływu na ochronę przyrody.

Małopolskie Towarzystwo Ornitologiczne jest jednym z koalicjantów i współzałożycieli Koalicji Ratujmy Rzeki, która łączy organizacje chcące chronić polskie rzeki, potoki i tereny podmokłe, a także naukowców, osoby prywatne, grupy nieformalne i instytucje, które troszczą się o los ekosystemów rzecznych Polski. Od wielu lat Koalicja prowadzi kampanię na rzecz ochrony Wisły i Odry, a obecnie walczy z planami budowy drogi wodnej E40. Projekt ten zagraża największym w Europie obszarom dzikiej przyrody w regionie Polesia.

Jako MTO też przyczyniliśmy się aktywnie do ochrony i lepszego poznania rzek w naszym regionie, jest to więc i dla nas ogromna radość i wyróżnienie oraz zachęta do aktywnych działań w tym zakresie w przyszłości!

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × pięć =